Rosselló Rosselló, Guillem

Tornar al llistat

Felanitx, 01/01/1874
Prev. 26/03/1898
Def. 05/01/1925
Fou ordenat prevere dia 26.03.1898. Dia 30.10.1895 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Començà el ministeri com Vicari a Cas Concos. Dia 22.09.1899 demanava permíes per anar a Amèrica. L’any 1906, segons els arxius de Lima era el Rector de “Ingenio” i “Nazca”. El 1918 era el Rector de Santiago de Almagro, en Chincha Baja i se l’hi renova el permís per restar-hi deu anys. BOBM 1925, 178. Fiol, 966. Rosselló VIII, 380. Darder R0481.