Rosselló Martí, Miquel

Tornar al llistat

Bunyola, 29/10/1922
Prev. 15/06/1946
Def. 18/05/1996
Fou ordenat prevere dia 15.06.1946 Començà l’exercici ministerial en la parròquia de Puigpunyent i tenia cura de la feligresia, com Vicari in Capite, de Galilea fins el 1949 que passà a Santa Maria com Vicari de la parròquia i Rector de l’antic Convent de Mínims. El 1956 a la Vicaria de Son Sardina fins que l’any 1960 passà a les missions diocesanes del Perú, com Vicari en la parròquia de San Juan Mª Vianney. El 1969 passà com Vicari de la parròquia de Chorrillos tenint cura del “pueblo joven” que s’anava formant a Delicias de Villa, on dia 22.12.1971 es creava la parròquia de Jesús Artesano i n’esdevenia el primer Rector on hi residí fins l’any 1990 que retornà a Mallorca, anant a viure a la casa pairal de Bunyola.BOBM 1996, 352. Fiol 965. Darder R0462.