Rosselló Llull, Jeroni

Tornar al llistat

Manacor, 01/01/1879
Prev. 23/09/1904
Def. 00/00/0000
Fou ordenat prevere dia 23.09.1904. Dia 29.12.1902 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Dia 02.01.1914 el Bisbe de Santa Fe l’admet perquè vagi a treballar en aquella església i el nomena Rector de la parròquia de San Gregorio. Dia 26.02.1918 escriu a la Cúria mallorquina dient que per raons de salut ha passat a la diòcesi de Buenos Aires i que té cura de l’església de Santa Lucía. En el mes d’Abril torna escriure demanant pròrroga del permís que tenia. L’any 1924 i el 1928 exercia el ministeri a Amèrica. Fiol 964. Darder R0457 .