Roca Cànaves, Jordi

Tornar al llistat

Petra, 26/03/1887
Prev. 22/06/1912
Def. 01/01/1925
Dia 23.07.1912 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 22.06.1913 i ja havia rebut el nomenament de Vicari de Capdepera, on hi restà fins el 1916, que rebé el nomenament de Vicari in Capite de Biniamar. Dia 01.02.1918 rebia en nomenament de Vicari in Capite del Port de Sóller, on hi restà poc temps, per anar com Vicari de la parròquia de Lloseta, fins el 1921. Dia 14.11.1921 demanava permís per anar tres anys a La Plata (Argentina). Morí essent el Rector de Punta Alta i segons digué el Sr. Bisbe del lloc: “Ha muerto edificando a todos con sus bellas virtudes de sacerdote ejemplar”.BOBM 1926, 363. Fiol 937. Torrens II, 234. Darder R0348.