Ripoll Barceló, Josep

Tornar al llistat

Deià, 06/01/1862
Prev. 19/09/1891
Def. 01/01/1949
Fou ordenat prevere dia 19.09.1891. Dia 06.11.1889 va fer el Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Després d’uns mesos d’exercir el ministeri a Deià, el 1892 passà a Galilea com Mestre Nacional, organista i capellà Adscrit a aquella església. Dia 02.01.1906 rebia el càrrec de Notari d’aquell Arxiprestat (Puigpunyent) Dia 30.09.1914 fou nomenat Vicari d’Estellencs. BOBM 1949, 313. Darder R0280.