Vila Palmer, Antoni

Tornar al llistat

Santanyí, 02/11/1865
Prev. 01/01/1883
Def. 30/07/1933
Son pare era misser i ell, als 22 anys ja era Mestre d’escola. Fou ordenat prevere l’any 1883 pel bisbe Cervera, després d’haver fet el Títol de Patrimoni dia 20.01.1882. Es llicencià en Dret Canònic i l’any 1896 participà a unes oposicions per entrar al Cos de capellans castrenses i ho aconseguí i dia 24.04.1917 ascendí a Capellà Primer d’aquell escalafó i dia 02.11.1925 es retirà d’aquest Cos. Participà a la guerra de Cuba i aconseguí nombroses distincions militars: Creu del Mèrit Militar amb distintiu blanc i vermell. Creu de Cavaller de l’Orde d’Isabel La Catòlica; Creu de san Hermenegildo, Medalla del Sitio de Zaragoza. Era molt apreciat pels superiors, pels companys i per la tropa. Morí a Palma. BOBM 1933, 327. Sunyer 270. HDC 1933, 176. Darder V0230.