Riera Ramis, Tomàs

Tornar al llistat

Manacor, 11/04/1929
Prev. 25/06/1957
Def. 00/00/0000
Feia els estudis eclesiàstics en el Seminari de Mallorca, que per raons de disciplina eclesiàstica deixà el seminari, passant amb els PP. Dominics a la República de Puerto Rico i allà fou ordenat prevere dia. 25.06.1957, quedant incardinat en la diòcesi de Gurabo, exercint el ministeri en la parròquia de Puerto Nuevo, fins l’any 1974, que passà a Roma per llicenciar-se en Filosofia en el Angelicum, acabant els estudis l’any 1976, que també convalidà el títol eclesiàstic pel civil, en la Universitat de Granada. Arribà a Mallorca l’any 1976 i fou nomenat Vicari (12.08.1976) de la parròquia de Els Dolors (Manacor) exercint el càrrec fins a la jubilació. Fiol, 920; Fuster 444. Darder R0244.