Villalonga Moyà, Bartomeu

Tornar al llistat

Binissalem, 18/05/1976
Prev. 27/01/2002
Def. 00/00/0000
Prev. 27.01.2002 en la parròquia de Campos, on una vegada ordenat, en fou nomenat Vicari. Quan el Rector Gabriel Reus es jubilà 24.09.2004, en fou nomenat Administrador Parroquial, tenint també el càrrec de formador del Seminari Menor. El 2005 passà com Vicari de la parròquia de Santa Catalina Tomàs i formador del Seminari Major i Rector del Seminari Menor. L’any 2011 passa a Roma per estudiar Teologia Dogmàtica a la Universitat Gregoriana, d’on retorna el 2013, aconseguint també el Títol de Llicenciat en Estudis Religiosos en la Facultat de Teologia de Catalunya. Retornat a Mallorca fou nomenat Rector del Seminari Major i Vicari de la Unitat Pastoral de Santa Margalida, Can Picafor i Son Serra. L’any 2017 fou elegit Director del CETEM. Dia 29.06.2018 deixa tots aquests càrrecs i fou nomenat Rector de Santanyí, Els Llombars, S’Alqueria Blanca, Calonge i Cala d’Or.