Villalonga Tomàs, Bartomeu

Tornar al llistat

Palma, 01/01/1846
Prev. 03/06/1871
Def. 06/12/1917
Dia 25.10.1867 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Fou ordenat prevere en el Convent de les Caputxines dia 03.06.1871. Segurament començà com Adscrit en la parròquia de Santa Eulàlia, de la qual en fou nomenat Vicari el 1874. L’any 1895 deixava el càrrec de Vicari i hi tornava quedar com Adscrit, tenint cura de l’Arxiu d’aquella parròquia, com també d’altres associacions pietoses de la parròquia. BOBM 1917, 485. Darder V0277.