Reynés Pizà, Bartomeu

Tornar al llistat

Alaró, 31/07/1903
Prev. 18/09/1926
Def. 07/10/1977
Fou ordenat prevere dia 18.09.1926. Participà en el Certamen del Seminari amb els nº 913 i 914. Començà l’exercici ministerial com Vicari en la parròquia de Santa Maria del Camí fins el 1930, que passà a la parròquia d’Andratx com Vicari. Dia 24.09.1935 entra en la comunitat de Sant Felip Neri de Palma. Passà set anys en una comunitat oratoriana de Colòmbia. Retornat a Mallorca, el 1947 fundà la Capella Oratoriana i fou Prepòsit de la Institució de 1960 a 1970. L’any 1972 fou nomenat Rector de la novella parròquia de Sant Pau (Palma). Donà a la impremta 1961 Guió de Setmana Santa. GEM XIV, 279 Darder R0158.