Ramon Font, Miquel

Tornar al llistat

Puigpunyent, 27/02/1925
Prev. 27/06/1948
Def. 05/08/2011
Fou ordenat prevere dia 27.06.1948 començant a exercir el ministeri com Vicari de Santanyí (1948-1953). Dia 27.06.1953 rebia el nomenament de Prefecte de disciplina i professor del Seminari. Dia 27.07.1957 passà com Vicari a la parròquia de Santa Catalina fins que l’any 1959 passà con Ecònem de El Vivero. L’any 1971 fou nomenat Arxiprest d’aquella zona i en el mes d’Abril del mateix any, Jutge pro-sinodal. Dia 29.06.1990 cessava com Rector de El Vivero i anava a la Residència de la Bonanova per atendre als residents, com també posant son temps al servei del Cementiri palmesà. Moria en la Residència de Sant Pere i Sant Bernat. BOBM 2011, 461. Sunyer 387. Darder R0067.