Ramis Vanrell, Guillem

Tornar al llistat

Sineu, 18/12/1861
Prev. 22/03/1885
Def. 20/08/1923
Anant avançant en els estudis eclesiàstics, dia 05.10.1882 feia el Títol de Patrimoni per poder ser Ordenat de Majors. Dia 22.03.1885 era ordenat prevere. Després d’uns anys de servei ministerial en la parròquia nadiua, dia 31.12.1888 fou nomenat Vicari de Puigpunynent. El 1891 era Vicari de Sineu i dia 01.06.1913 Vicari de sa Vileta. Fou col·laborador de Mn. Alcover per a l’obra del Diccionari. HdC 1923, 159; Darder R0060.