Ramis Alemany, Francesc

Tornar al llistat

Palma, 27/07/1866
Prev. 21/12/1889
Def. 19/08/1939
Començà els estudis eclesiàstics en el nostre Seminari, però passà a la Congregació de la Missió i com paül fou ordenat prevere dia 21.12.1889 a Madrid. L’any 1894 deixava la Missió i es volgué incardinar a Mallorca, per aquesta raó dia 09.03.1894 feia son Títol de Patrimoni. L’any 1905 fou nomenat Vicari in Capite de Deià i dia primer de Juny de 1913 era nomenat Vicari in Capite d’Establiments. El 1915 passà a Sa Vileta, on hi restà fins que la salut li ho permeté, l’any 1939, però aquest mateix any li sobrevingué la mort. BOBM 1939, 400. Darder R0007.