Nebot Ballester, Antoni

Tornar al llistat

Porreres, 20/07/1901
Prev. 22/07/1825
Def. 21/03/1966
Fou ordenat prevere dia 22.07.1825. Començà l’exercici ministerial com Vicari de S’Alqueria Blanca. De 1926 a 1928 va haver d’anar a Àfrica per fer el servei militar. En el mes de Gener de 1928 fou nomenat Vicari de Santa Maria del Camí i en el mes d’Octubre Vicari de Consell. El 1929 Vicari in Capite de Es Capdellà i el 1932 Vicari de Felanitx. El 1948 fou nomenat ecònom de la nova parròquia de Sant Alonso Rodríguez. Comprà el solar i hi posà la primera pedra el 1949, beneit-se el nou temple dia 08.04.1962.Fou dirigit per l’arquitecte Josep Ferragut. Allà acabà els dies BOBM 1966, 197. Sunyer 338. Darder N0036. Rosselló VIII, 339.