Mas Guiscafrè, Ramon

Tornar al llistat

Palma, 07/01/1859
Prev. 19/03/1883
Def. 08/09/1931
Anant avançant en els estudis eclesiàstics, dia 12.05.1881 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Fou ordenat prevere dia 19.03.1883. Segurament exercia el ministeri sacerdotal en la parròquia nadiua fins que dia 13.09.1887 fou nomenat Vicari in Capite de Galilea. Hi restà fins que dia 03.06.1890 el nomenaren Vicari de Son Sardina. Dia 30 d’Abril de 1900 fou nomenat Vicari cooperador de Santa Creu, on hi restà fins a la mort. BOBM 1931, 238. Darder M0265.