Mas Cerdà, Mateu

Tornar al llistat

Montuïri, 01/01/1869
Prev. 20/03/1896
Def. 06/09/1911
Avançant en els estudis eclesiàstics dia 14.08.1893 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 20.03.1896. Es dedicà a l’apostolat Castrense i morí als 42 anys de cistàcio hepàtica, servint a la caserna d’Inca i se li dóna el títol de Rector Castrense. HdC 1911, 164. Darder M0211.