Martorell Gelabert, Ramon

Tornar al llistat

Pollença, 01/01/1846
Prev. 24/04/1870
Def. 28/02/1900
Fou ordenat prevere dia 24.04.1870. Havia fet son Títol de Patrimoni dia 10.02.1868 començant l’exercici de son ministeri en la parròquia nadiua, fins que dia 16.05.1873 fou nomenat Vicari de la parròquia d’Alcúdia, per retornar a Pollença, servint aquella feligresia com prevere Adscrit a la parròquia. Morí als 54 anys. BOBM 1900, 91. Darder M0181