Martorell Cànaves, Jaume

Tornar al llistat

Caimari, 23/04/1869
Prev. 10/03/1894
Def. 10/03/1894
Fou ordenat prevere dia 10.03.1894 Havia fet Títol de Patrimoni dia 21.06.1892 De 1894 a 1899 fou el Vicari in Capite de S’Horta. De 1899 a 1905 ho fou de Fornalutx. De 1905 a 1913 ecònom de Sencelles i després de participar a le oposicions de 1913, aconseguí la Rectoria d’Algaida, que regí fins el 1920 que passà com Rector de Santa Maria. Celebrat el Sínode de 1932 fou nomenat Arxiprest d’aquell Arxiprestat. BOBM 1935, 32. Darder M173.