Martí Font, Joan

Tornar al llistat

Manacor, 05/07/1916
Prev. 07/06/1941
Def. 24/03/1995
Fou ordenat prevere dia 07.06.1941. Havia participat en el Certamen amb el Nº 601. Començà l’exercici del ministeri com ecònom a la parròquia de Randa, on hi residí fins el 1961. De 1961 a 1971 Vicari de la parròquia de sant Josep (Manacor). De 1971 a 1975 Vicari in Capite de S’Albocàsser. De 1977 a 1993 Vicari in Capite de Son Negre, arribant-li la Jubilació Canònica. BOBM 1995, 249. Fuster 286. Darder M0131.