Mayol Mayol, Joan

Tornar al llistat

Manacor, 24/09/1870
Prev. 20/03/1896
Def. 28/04/1949
Avançant en els estudis eclesiàstics, dia 28.04.1893. Fou ordenat prevere dia 20.03.1896. Començà el ministeri com Adscrit a la parròquia nadiua i el 1898 fou nomenat Vicari in Capite de Randa. Són anys que és corresponsal i col·laborador de Mn. Alcover a l’obra del Diccionari. El 1904 fou nomenat Rector de Son Negre i Capellà de les Religioses de la Sagrada Família. BOBM 1949, 241. Fuster 299. Darder M0386.