Maimó Caldentey, Bartomeu

Tornar al llistat

Felanitx, 08/01/1878
Prev. 17/09/1909
Def. 11/03/1928
Fou ordenat prevere dia 17.09.1909 Havia fet Títol de Patrimoni dia 11.06.1908. Començà a exercir el ministeri com Adscrit a la parròquia de Felanitx. Dia 30.05.1914 fou nomenat Vicari de Ses Salines, i dia 01.02.1918 passava com Rector de l’oratori de Poerto Colom. Dia 21.11.1919 era nomenat Vicari de Lloret A la guia de 1928 el trobam resident i Adscrit a la parròquia de Felanitx. Sunyer 367. Rosselló VIII, 319. Darder M0035.