Llobera Solivellas, Martí

Tornar al llistat

Pollença, 01/01/1858
Prev. 17/12/1881
Def. 05/11/1922
Fou ordenat prevere dia 17.12.1881, era Patge del Sr. Bisbe. Féu Títol de Patrimoni dia 20.06.1879. Quedà Adscrit a Pollença fins que dia 08.02.1882 fou nomenat Vicari de Campanet, passant com Vicari a L’Hospital Provincial, com a tal firmà el 1897, quan es demanava Campins com a Bisbe. L’any 1894 aconseguia el Títol de Doctor en Teologia en el Seminari central de València. Quan Campins el 1897 fou nomenat Vicari Capitular ja trobam a Llobera com home de confiança de Campins i nomenat Bisbe, fou nomenat Majordom del Palau. Dia 21.11.1900 rebia una Canongia de Gràcia, que dia 04.06.1917 canviaria per la Dignitat de Mestrescola de la nostra Seu. Fou el Secretari i Vicepresident del Tribunal de comptes de la Diòcesi. Participà i dirigí la peregrinació a Terra Santa i a Roma que es féu el 1905 i el 1906 donà a la impremta: “Terra Santa, Constantinopla – Atenes – Roma. Notes d’un pelegrí”. GEM VII, 396. AC 1610. Darder Ll0130.