Lliteras Cladera, Josep

Tornar al llistat

Ariany, 19/09/1944
Prev. 21/06/1969
Def. 14/12/1987
Fou ordenat prevere dia 21.06.1969 Havia participat en el Certamen presentant el nº 585 i 586. Començà a exercir el ministeri com Vicari de Lloseta fins el 1971 que passà a Maria de la Salut. El 1972 era Vicari d’Alcúdia. Dia 16.08.1975 fou nomenat Rector de Son Roca fins el 1979 que passà com Rector al Port de Soller. Dia 06.03.1981 fou nomenat encarregat de l’església de S’Horta, parròquia de la Mare de Déu de la Victòria, cessant-ne el 1982. Dia 02.02.1984 també cessa de Rector al Port de Soller. Passà a la parròquia de Jesucrist Rei d’Inca i deixà el ministeri, morint en accident automovilístic.