Llinàs Rosselló, Gregori

Tornar al llistat

Bunyola, 30/11/1861
Prev. 17/03/1888
Def. 13/01/1945
Dia 03.11.1886 feia son Títol de Patrimoni. Fou ordenat prevere dia 17.03.1888. Dia 01.05.1890 fou nomenat Vicari in Capite de Deià i en el mes de Novembre rebia el nomenament de Vicari in Capite d’Orient. El 1897 fou nomenat Vicari in Capite de Fornalutx i el 1899 Vicari de santa Eulàlia per treballar en la barriada de La Soledat, cessant-ne el 1901, que passà a la part ciutadana de la parròquia, on morí. BOBM 1945, 38. Darder Ll0091.