Llabrés Buades, Sebastià

Tornar al llistat

Inca, 01/01/1865
Prev. 19/12/1891
Def. 04/09/1926
Fou ordenat prevere dia 19.12.1891. Dia 28.02.1889 feia sonn Títol de Patrimoni L’any 1906 era Adscrit a l’església de Caimari. Dia 09.12.1915 fou nomenat Consiliari del Círcol d’Obrers Catòlics d’Inca i dia 31.12.1915 fou nomenat Capellà dels exploradors d’Inca. Li agradava la música i dirigia una petita coral ajudat per Mn. Tomàs Mora que tocava l’armonium. BOBM 1928, 179. Darder Ll0003. HdC 1926, 159.