Jaume Adrover, Sebastià

Tornar al llistat

Felanitx, 02/12/1929
Prev. 21/06/1953
Def. 26/02/2012
Fou ordenat prevere dia 21.06.1953. Havia participat al Certamen amb el nº 525. De 1953 a 1955 Vicari de Campos. El 1955 passà com Director espiritual al Col·legi La Salle (Palma) i el 1965 al Col·legi Lluís Vives, compartint aquestes tasques amb la Vicaria d’Alaró el 1957, esdevenint-ne Rector l’any 1973. Quan li arribà la jubilació canònica, seguí al servei de la parròquia fins que li arribà la germana mort. L’any 2005 l’Ajuntament d’Alaró li dedicà una Placeta. BOBM 2012, 128. Reus II, 243. Darder J0025.