Ibáñez Rizo, Enric

Tornar al llistat

Castelló, 29/11/1877
Prev. 01/12/1901
Def. 02/11/1946
Fou ordenat prevere en el mes de Desembre 1901 en el Seminari de València. Dedicats uns anys, fins 1911, a la pastoral parroquial, aconseguí un Benefici a la Seu valentina i el càrrec de Secretari de la Lliga de Defensa del Clergat Valencià.. L’any 1908 aconseguí el grau de Doctor en Teologia El 1922 rebé el títol de Predicador supernumerari de sa Magestat. El 24.05.1926 fou nomenat, pel Rei, Canonge Xantre de la Seu de Mallorca. El 1928 Capellà Honorari del Rei. El 1931 Consiliari del Cercol d’Obrers Catòlics. BOBM 1946, 301. AC 1642. Darder I0023.