Homar Perelló, Gaspar

Tornar al llistat

Alaró, 02/12/1867
Prev. 07/05/1893
Def. 06/03/1948
Començà els estudis eclesiàstics a Mallorca. Dia 12.03.1892 era Acòlit i demanava permís per anar a Puerto Rico. Permís que li fou concedit, i allà fou ordenat prevere dia 07.05.1893. Fou nomenat Vicari de la parròquia de Coamo i después de Cayey. Ecònem de El Dorado. Passà a Mèxic on rebé els nomenaments de Teniente de Cura de Santa Ana i posteriorment de Acancech. Rector de Motril. Retorna a Mallorca el 1926 i fou nomenat Vicari in Capite d’Orient, fins que retornà a Alaró, on morí. BOBM 1948, 178. Fiol 493. Darder H0043.