Hernández Bordoy, Ernest

Tornar al llistat

Palma, 10/03/1927
Prev. 10/06/1951
Def. 16/01/2009
Fou ordenat prevere dia 10.06.1951. Havia participat en el Certamen presentant els nº 511 i 512. Començà l’exercici ministerial com Vicari a Sa Vileta. De 1954 a 1963 fou Oficial de la Cancellaria i Secretaria Episcopal, alternant aquest càrrec amb altres pastorals: 1958-1960 Vicari de Sant Josep Obrer. 1960 fou nomenat Vicari in Capite de S’Esgleieta. El 1962 fundà la Institució Religioso-social del Bon Pastor per a la promoció de la capella de Ca Ses Bieles. Capellà i Professor de Religió del Col·legi de subnormals del Puig des Bous. Passà els darrers anys en la Residència de Sencelles, on hi tenia una germana religiosa i allà finà. BOBM 2009, 41. Darder H0014.