Haro Martínez, Manuel

Tornar al llistat

Palma, 25/06/1938
Prev. 23/12/1961
Def. 22/01/2018
Fou ordenat prevere dia 23.12.1961 començant a exercir el ministeri com Vicari in Capite de Biniamar, on hi restà fins el 1967, que fou nomenat Rector de la novella parròquia ciutadana del Beat Ramon Llull, tenint cura de crear una comunitat parroquial i d’aixecar un complexe parroquial: temple, salons parroquials, escola... hi ha restat durant 47 anys fins que li arribà la jubilació l’any 2014. L’Ajuntament de Palma, el 2019, decidí donar el seu nom a un carrer d’aquella barriada. BOBM 2018, 85. Darder H0005.