Gomila Vadell, Bartomeu

Tornar al llistat

Manacor, 31/10/1859
Prev. 14/03/1891
Def. 24/05/1934
Fou ordenat prevere dia 14.03.1891. Dia 06.05.1889 havia fet Títol de Patrimoni. Exercí el ministeri a Palma i era Primatxer en la parròquia de Sant Nicolau. L’any 1894 començà a treballar com Capellà de Vaixell, acompanyant molts emigrants en el seu viatge a Amèrica. Morí a Manacor. BOBM 1934, 215., Fuster 242. Darder G0314.