Gomila TOrres, MIquel

Tornar al llistat

Petra, 20/11/1921
Prev. 27/06/1948
Def. 25/10/2001
Ja havia fet el Batxillerat quan entrà al seminari. Fou ordenat prevere dia 27.06.1948 Començà l’exercici ministerial com Vicari de la parròquia de la Mare de Déu dels Dolors de Manacor fins que el 1955 fou nomenat Ecònem de Pollença. Hi restà fins el 1974 que fou nomenat Canonge de la Seu. Bé treballà en l’Associació d’Amics del P. Serra, que s’havia fundat a Petra. L’any 1996 li arribà la jubilació canònica i vivia amb la família en la casa pairal, on li arribà la mort. BOBM 2002, 115. Fuster 241. AC 1695. Darder G0313.