Ginard Blanes, Jeroni

Tornar al llistat

Artà, 03/03/1847
Prev. 07/06/1873
Def. 17/01/1930
Fou ordenat prevere dia 07.06.1873. Havia fet Títol de Patrimoni dia 01.10.1869. Començà l’exercici ministerial en la parròquia nadiua. De 1897 a 1902 Treballà al servei de la feligresia de Sant Llorenç, retorna a Artà. BOBM 1930, 90. Darder G0256.