Gili Sancho, Pere Josep

Tornar al llistat

Artà, 07/10/1916
Prev. 18/05/1940
Def. 30/01/1986
Fou ordenat prevere dia 18.05.1940. L’any 1936 entrava com alumne del Col·legi de la Sapiència. De 1940 a 1955 fou Vicari de la parròquia de El Terreno, on hi quedà com Adscrit per dedicar-se al Col·legi Sant Lluís Gonçaga. Posteriorment fou professor al Col·legi Internacional Bellver, fundat per ell mateix. L’any 1972 fou nomenat Rector de la parròquia turística de Sant Albert el Gran, a la Platja de Muro, on la família hi tenia diferents complexes turístics. BOBM 1986, 77. Darder G0244.