Gener Caimari, Jaume

Tornar al llistat

Inca, 01/01/1851
Prev. 00/00/0000
Def. 00/00/0000
Avançant en els estudis eclesiàstics dia 11.05.1872 feia son Títol de Patrimoni, aposta dia 16.03.1874 demanava ser ordenat prevere i ho fou el mateix any. Dia 01.05.1870 havia estat nomenat Patge del Sr. Bisbe. Exercia el ministeri per Palma i dia 22.12.1880 fou nomenat Vicari in Capite de sa Vileta. Participà a les oposicions que l’any 1886 convocà el bisbe Cervera i li pertocà la parròquia d’Alaró, on hi esmerçà tota la vida. Darder J0011.