Gelabert Terrassa, Pere

Tornar al llistat

Lloret, 11/04/1901
Prev. 10/06/1933
Def. 10/01/1971
Fou ordenat prevere dia 10.06.1933, Començant l’exercici del ministeri com Vicari de la parròquia de Banyalbudar fins el 1935, que passà a exercir el mateix càrrec a Maria de la Salut, fins que l’any 1944 passà com Vicari in capite de Porto Cristo. Quan l’any 1968 aquella Vicaria fou erigida parròquia, en fou el primer Rector. Tingué cura d’aixecar el temple parroquial. L’Ajuntament de Manacor li dedicà un carrer. BOBM 1971, 23. Fuster, 229. Darder G0214.