Gelabert Oliver, Andreu

Tornar al llistat

Santa Eugènia, 01/01/1840
Prev. 04/03/1871
Def. 18/11/1925
Fou ordenat prevere dia 04.03.1871. Dia 02.05.1868 féu son Títol de Patrimoni. Dia 28.02.1872 fou nomenat Vicari de Marratxí, cessant del càrrec el 07.10.1873. De 01.09.1881 a 01.08.1883 fou el Vicari in Capite de Galilea, retornant a la parròquia nadiua. Dia 02.01.1906 fou nomenat Notari Eclesiàstic de l’Arxiprestat de Binissalem. BOBM 1925, 352. Darder G0204.