Gastalver Martín, Marià

Tornar al llistat

Palma, 27/11/1958
Prev. 15/05/1988
Def. 00/00/0000
Començà fent treballs pastoral en la parròquia de El Molinar i allà fou ordenat prevere dia 15.05.1988. Dia 16.06.1988 fou nomenat Vicari de les parròquies de El Molinar i Coll d’En Rebassa. Dia 29.06.1889 rebé el nomenament de Vicari per a la parròquia d’Artà. Dia 26.10.1990 fou nomenat rector solidari d’Artà i la Colònia de sant Pere. Dia 01.07.1993 cessa de tots els càrrecs i va a estudiar Psicologia. Retorna el 1996 i fou nomenat Director del Secretariat de Pastoral Juvenil, per esdevenir-ne Delegat dia 14.05.1999. Pastoralment treballa a les barriades de l’Arxiprestat Palma 3 esdevenint-se l’Arxiprest, treballant en el conegut Telèfon de l’Esperança. L’any 2003 fou nomenat professor del CETEM i de l’USUCIR. Dia 29.06.2008 fou nomenat Rector de la Vall de Sóller i Arxiprest d’aquella zona. L’any 2017 fou nomenat Vicari Episcopal de Palma, Ponent i Vall de Sóller. L’any 2019 deixa aquests càrrecs per assumir el de Prior del Santuari de Lluc.