Garcias Sard, Gabriel

Tornar al llistat

Artà, 01/01/1839
Prev. 01/01/1867
Def. 15/12/1911
L’any 1862 entrà al Col·legi de La Sapiència del qual en fou Rector. Dia 17.01.1865 feia son Títol de patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Fou ordenat prevere el 1867. Dedicà gran part de la seva vida a l’ensenyament primari, tant a Artà, on també estava Adscrit a la parròquia,com a Llucmajor. BOBM 1911, 312. Darder G0140