Garcias Orfí, Andreu

Tornar al llistat

Campos, 01/01/1911
Prev. 06/06/1936
Def. 08/08/1975
Ordenat prevere dia 06.06.1936 fou nomenat Vicari de Porto Colom, per anar posteriorment a Felanitx com Vicari. En el mes de Juny de l’any 1942 fou nomenat Vicari in Capite de Son Negre, fins que ingressà el 1943 en la Congregació de la Missió, on dia 30.10.1945 féi els Vots Solemnes. Es dedicà a la predicació de Missions Popularts tant a Mallorca com a València. A Mallorca estant tingué cura d’edificar el Seminari Menor dels PP. Paüls que posteruiorment fou comprat pel Govern i ara és la seu de la UIB. Fou el primer Rector de la parròquia ciutadana de la Sagrada Família (Son Oliva) Reus II, 237-238. Darder G0127.