Nicolau Mora, Gregori

Tornar al llistat

Porreres, 22/02/1893
Prev. 24/03/1917
Def. 17/03/1967
Fou ordenat prevere dia 24.03.1917. Començà l’exercici ministerial en la parròquia de Capdepre com Vicari i l’any 1918 anà de Vicari a Marratxí, on hi restà poc temps, ja que aviat ja el tornam trobar a Porreres on tocava l’orgue a la parròquia substituint al titular. El 1932 fou nomenat Vicari de la seva parròquia, càrrec que exercí fins que la salut li ho va permetre. Darder N0064.