Nicolau Nadal, Andreu

Tornar al llistat

Palma, 01/10/1849
Prev. 04/04/1874
Def. 16/07/1932
Fou ordenat prevere dia 04.04.1874 Dia 21.10.1871 feia Títol de Patrimoni per poder accedir als Ordes Majors. Quan Mn. Guillem Fiol i Pujades deixava S’Indioteria per passar de Rector a Escorca. Mn. Andreu proseguí la tasca entre la feligresia i en l’obra de la Capella i de la casa parroquial seguint els plànols de l’arquitecte Pavia. Allà hi restà fins el 1907. Fou fundador i redactor de “El Àncora” des del 1880 a 1887, i l’any 1889 en fou redactor únic. De 1883 a 1884 era Adscrit en la parròquia de sant Jaume. A les Guies de 1904 i 1906 surt com prevere que celebrava a l’església de sant Francesc,on encara no s’havien instal·lat els Frares de la TOR. BOBM 1932, 371 Darder N0066.