Garau Sastre, Arnau

Tornar al llistat

Selva, 01/01/1855
Prev. 02/04/1881
Def. 19/06/1904
Fou ordenat prevere dia 02.04.1881. Havia fet títol de Patrimoni dia 08.11.1878. Començà l’exercici del ministeri com Adscrit a la parròquia nadiua. De 1885 a 1901 Fou Vicari de Mancor de la Vall, on el 1893 tingué cura de que es fes el llit de la Mare de Déu d’Agost i que els PP. Paüls el 1886 i el 1897 hi predicassin una Missió popular. Retornà a Selva el 1901. BOBM 1904, 290. Darder G0082.