Garau Garau, Antoni

Tornar al llistat

Llucmajor, 19/03/1948
Prev. 26/07/1974
Def. 00/00/0000
Estudiant de Teologia en el Seminari de Mallorca s’allistà en la naixent Congregació de Verbum Dei i estudià al seminari de Pamplona i a la Facultat de Teologia de Deusto (Bilbao) per acabar els estudis al seminri de Mallorca. El 1972 comença una experiència en la parròquia d’Alcúdia, on fou ordenat Diaca i dia 26.07.1974 fou ordenat Prevere en la parròquia de Pollença, quedant-hi com Vicari fins que dia 02.12.1974 passà a la parròquia de Cala Rajada on hi treballà durant 7 anys, començant també una col·laboració amb el món de la marginació entrant en el Col·lectiu la Sapiència, col·laboració que ha mantingut durant 30 anys, compartint la tasca amb la vida parròquial. Dia 01.07.1981 passà com Vicari a la parròquia d’Algaida fins el 21.09.1985. De 01.10.1986 a 30.09.1991 és el Rector de Puigpunyent. Deixa Puigpunyent i passa a Binissalem fins 17.02.1996 que passa al Port de Sóller. Dia 14.05.1999 fou nomenat Rector de la parròquia de Crist Rei d’Inca. Dia 29.06.2001 passa a la parròquia de Bunyola mentre és el Director de Caritas Diocesana. Dia 13.07.2007 fou nomenat Rector de Sant Marçal i Pòrtol. Fins que l’any 2007 deixà la direcció de Caritas en Mans d’un nou equip. L’any 2014 fou nomenat Rector de Ses Salines i la Colònia de Sant Jordi. Sunyer, 437-438.