Garau Fiol, Sebastià

Tornar al llistat

Inca, 14/06/1908
Prev. 31/08/1930
Def. 21/03/1974
Fou ordenat prevere dia 31.08.1930. Dia 25.04.1929 va fer Títol de Patrimoni. Començà l’exercici ministerial com Vicari de Campanet fins que l’any 1932, passà com Vicari in Capite de Moscari. El 1941 passà com Vicari in Capite de Biniamar fins el 1943, que retornà com Adscrit a la ciutat d’Inca. Feia escola al Col·legi Beat Ramon Llull i estudià la llicenciatura en Filologia Clàssica. L’any 1954 féu oposicions a professor d’Institut per a Filologia Clàssica i va treure la Càtedra de Llatí de l’Institut d’Ensenyament mitjà Isaac Peral de Cartagena (Múrcia) del qual el 1959 n’era el Director. El 1963 retorna a Mallorca perquè aconseguí la Càtedra de Llatí a l’Institut Joan Alcover. Darder G0065.