Garau Cantallops, Miquel

Tornar al llistat

Palma, 10/02/1943
Prev. 13/07/1971
Def. 00/00/0000
Avançant en els estudis eclesiàstics el 1970 entrà al Col·legi de la Sapiència. Participà en el certamen presentant dos treballs 165, 166. Fou ordenat prevere dia 13.07.1971 Dotat d’una fina sensibilitat artística féu estudis sobre art i restauració a Madrid començant el que esdevindrà el Taller de Restauració del Bisbat de Mallorca, presidint també la Comissió de Patrimoni d’Art Sacre i essent el Director del Museu Diocesà. De 1971 a 1973 fou Rector del Port de Sóller. Dia 23.09.1974 rebia el nomenament de Vicari de la parròquia de sant Joan d’Àvila. Dia 12.08.1976 Vicari de la parròquia de Corpus Christi. Dia 30.09.1977 Vicari de Son Sardina i el 1979 fou nomenat Arxiprest d’aquella zona Dia 13.01.1983 es nomenat Capellà del Monestir de santa Clara, on hi resideix fins el 25.05.1988, que passa de Rector a Son Roca, fins el 30.11.1988. Dia 13.10.1989 passa com Vicari a la parròquia dels Hostalets L’any 1997 fou nomenat Rector de la parròquia de Sant Pere Claver (Sant Nicolauet). Els anys 2003.-2004 fou l’Administrador Parroquial de El Terreno. L’any 2018 li arribà la jubilació canònica.