Noguera Amengual, Macià

Tornar al llistat

Biniali, 09/09/1902
Prev. 17/06/1925
Def. 10/02/1971
Fou ordenat prevere dia 17.06.1925. Dia 25.10.1923 feia Títol de Patrimoni. Havia participat en el certamen amb els nº 750 i 751. Passà a exercir el ministeri a Lloret, on hi fundà una Banda d’Ocarines. Dia 10.03.1930 fou nomenat Vicari in Capite de Moscari, però aquest mateix any anà a sencelles com Vicari, on hi exercí el càrrec d’organista de la parròquia de. El 1934 fou nomenat Rector de Maria de la Salut i el 1944 fou nomenat Capellà de la Misericòrdia. Allà estant el 1947 fou nomenat Conciliari de la JOAC, any que, en la IV Assamblea General d’Acció catòlica féu un discurs sobre l’Apostolat Obrer. L’any 1951 fou nomenat Conciliari del Centre Interparroquial de Mestres d’Acció Catòlica. Compongué l’Himne a Sant Cristòfol per a la parròquia de Biniali. Darder N0093. Parets, 120.