Gayà Sagrera, Bartomeu

Tornar al llistat

Felanitx, 17/01/1880
Prev. 20/09/1902
Def. 07/05/1937
Fou ordenat prevere dia 20.09.1902. Dia 26.04.1901 féu Títol de Patrimoni. Els primers anys de son ministeri els esmerçà a Felanitx, com Primatxer d’aquella parròquia i capellà a Son Negre, Un any (Agost 1915-Maig 1916) fou Vicari de Son Sardina. L’any 1919 fou nomenat Director del Col·legi de segon ensenyament “Casicíaco”, Fou el Director i fundador de l’Orfeó Aulí (1923-1927) i el restaurador del cant gregorià. Els darrers anys tenia cura del Convent de Felanitx.BOBM 1937, 406. Rosselló VIII, 311. Darder G0181.