Gayà Pol, Bartomeu

Tornar al llistat

Manacor, 18/06/1915
Prev. 09/03/1940
Def. 06/05/1988
Entrà (1929) en la Congregació Teatina i en ella professà l’any 1938 i fou ordenat prevere dia 09.03.1940. Treballà en diferents apostolats de l’Orde fins l’any 1959 que es traslladà a Puerto Rico i allà s’incardinà, restant-hi fins l’any 1972, on després d’una curta estada als EEUU retornà a Mallorca, on exercí el ministeri en la parròquia de Sant Sebastià i en la Policlínica Miramar. BOBM 1988, 338; Fiol, 435; Fuster, 220. Darder G0179