Álvarez Santamaria, Anselm

Tornar al llistat

Barcelona, 28/02/1938
Prev. 21/12/1961
Def. 00/00/0000
Estudià al seminari de Mallorca i incardinat aquí fou ordenat dia 21.12.1961. Exercí el ministeri a Llucmajor i a Andratx fins que l’any 1966 passà a les missions diocesanes del Perú, treballant en la diòceis de Chimbote com rector de la parròquia de Santa, de 1972 a 1975 fou Vicari de la parròquia de San Juan María (Lima) del 1975 a 1977 exercí el ministeri a Mallorca, per retornar l’any 1977 a la parròquia de Santa ,fins que l’any 1979 passà a Lima, s’hi establi, i formà una família. Fiol Nº 33. BOBM 1960, 16, 138, 180.